Články

Rozhovor s Janem Kopkou o snowbiku

Rozhovor s Janem Kopkou o snowbiku

V předvánočním shonu jsme na chvíli zadrželi Jana Kopku, propagátora jízdy na snowbiku - speciálním kole určeném do sněhu a zimy. V krátkém rozhovoru jsme se vrátili k jeho zkušenostem se závodem napříč zasněženou Aljaškou, který vyhrál, i o tom, co to vlastně snowbike je a jaké akce pořádá pro zvědavce z řad cyklistů.


více

23.12.2010 - Slavní a kolo - Tomáš Gladiš - tagy: zima snowbike jan kopka sníh

Bláto, led a sníh: to je cyklokros

Bláto, led a sníh: to je cyklokros

Máte pocit, že v zimě patří kolo do sklepa? To se pletete. Zatímco většině cyklistů sezóna končí, cyklokrosařům začíná a nezastaví je ani plískanice, mrazy nebo sněžení. Vrcholem je tradičně lednové mistrovství světa. A my vám dnes tuto atraktivní disciplínu představíme detailněji.


více

20.12.2010 - Sport - Tomáš Gladiš - tagy: cyklokros štybar

IKEA rozdává zaměstnancům kola

IKEA rozdává zaměstnancům kola

Americké zastoupení švédské nábytkářské firmy IKEA překvapila více než dvanáct tisíc svých zaměstnanců praktickým vánočním dárkem. Díky němu mohou zaměstnanci firmy jezdit do práce na zbrusu novém kole. Co k tomu firmu vedlo?


více

18.12.2010 - O čem se mluví - redakce - tagy: vánoce

Jízdní kola lze postavit i ze dřeva

Jízdní kola lze postavit i ze dřeva

Překvapuje vás, že dřevo lze jako materiál použít nejen pro skříně, ale i pro výrobu bicyklů? Skutečně je tomu tak a je to vlastně návrat ke kořenům cyklistiky. Již vůbec první kola, tzv. velocipedy, byla vyrobena ze dřeva. S ním pracoval i Leonardo da Vinci, tvůrce prvního známého jízdního kola. Ani dnes ale dřevo neztrácí svůj půvab. Posuďte sami.


více

11.12.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: dřevěná kola

Nový seriál láká cyklisty do stopy

Nový seriál láká cyklisty do stopy

Pro mnoho cyklistů je běžecké lyžování vítanou doplňkovou aktivitou na zimní měsíce. Nejenže je udrží v kondici, ale užijí si plnými doušky přírody, sněhu i zvláštního kouzla hor. Není tedy divu, že právě pořadatelé největšího seriálu závodů horských kol připravili zbrusu nový seriál běžkařských závodů „Stopa pro život“.


více

09.12.2010 - Sport - Redakce - tagy: běžky stopa pro život zima

Bezpečné uložení jízdních kol budoucnosti

Bezpečné uložení jízdních kol budoucnosti

Mnozí z vás již možná mají nepříjemné zkušenosti s krádeží vašeho dvoukolého miláčka. Zamknout v dnešní době kolo na ulici je stále do určité míry riziko, že o něj přijdete. Proto se ostatně vymýšlejí stále fundovanější bezpečnostní systémy, zámky s alarmem, čipy, GPS a další preventivní prvky. Podobně však mohou fungovat také zvláštní "zámky", které vytáhnou vaše kolo do nedostupné výše.


více

07.12.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: kolo ve městě zámek zloděj krádež

Dejte hlas cyklistkám v soutěži Miss Sport

Dejte hlas cyklistkám v soutěži Miss Sport

Upozornit na krásu ženského sportu ve všech jeho podobách a na všech úrovních a také získat pro ženský sport více publicity a sponzorské pozornosti. To jsou hlavní cíle soutěže Miss Sport, mezi jejíž kategoriemi nechybí ani kategorie závodnic na různých druzích jízdních kol - bikerky, silniční cyklistky, krasojezdkyně, profesionálky i ryzí amatérky. Dejte jim svůj hlas!


více

04.12.2010 - Akce - TomasGladis - tagy: miss sport

Cyklisté i pěší zažili Prahu jinak

Cyklisté i pěší zažili Prahu jinak

Přímo v srdci Vinohrad se odehrála slavnost Zažít město jinak 2010. Celý systém ulic se na jedno sobotní odpoledne změnil v živou pěší zónu. Velké podzimní cyklojízdy, která byla součástí akce, se navzdory vytrvalému dešti zúčastnilo dva tisíce cyklistů včetně skupiny andělů na kolech.


více

01.12.2010 - O čem se mluví - Redakce - tagy: cyklojízda praha město

Podle studie jezdí bohatí na kole víc

Podle studie jezdí bohatí na kole víc

Podle výzkumu britského ministerstva dopravy a organizace London Cycling Campaign je jízdní kolo ukázkou spočenského postavení. Bohatí lidé totiž podle jejího výzkumu jezdí na kole dvaapůlkrát více než jejich méně vydělávající spoluobčané. Jsou prý lépe informováni o zdravém životním stylu a výhodách pravidelného pohybu obecně.


více

29.11.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš

Pozvánka na Cyklofest 2010

Pozvánka na Cyklofest 2010

S koncem roku opět přichází festival cyklistiky s názvem Cyklofest. Náplní akce, která proběhne 4. prosince v pražském Bio Oku, bude promítání filmů s cyklistickou tematikou a vyprávění cyklistických cestovatelů. Akce se letos koná již popáté.


více

23.11.2010 - Akce - Tisková zpráva - tagy: cyklofest

Novější články:

Starší články:

Stránkování

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Jízdní kola / Honza 24

Intense uzzi

Jízdní kola / Peter Gersi

cannondale Moto carbon1

Reklama