Články

Pozvánka na Cyklofest 2010

Pozvánka na Cyklofest 2010

S koncem roku opět přichází festival cyklistiky s názvem Cyklofest. Náplní akce, která proběhne 4. prosince v pražském Bio Oku, bude promítání filmů s cyklistickou tematikou a vyprávění cyklistických cestovatelů. Akce se letos koná již popáté.


více

23.11.2010 - Akce - Tisková zpráva - tagy: cyklofest

Městská cyklistika budoucnosti: ve výšce?

Městská cyklistika budoucnosti: ve výšce?

Mnozí lidé považují již samotnou jízdu na kole v městském provozu jako v jistém slova smyslu extrémní sport. Bulharský architekt Martin Angelov ale posunul vše ještě výše, a to doslova. Navrhl „cyklostezku“, která by vedla 4,5 metru vysoko. Tedy v dostatečném odstupu od provozu.


více

20.11.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: město

Inovace batohu pro městské cyklisty

Inovace batohu pro městské cyklisty

Jet do práce na kole staví cyklistu před praktický problém. V práci se chce převléct do suchého, čistého a vyžehleného oblečení – jak ho tam ale dostat? Nehledě na to, že občas zrovna nepřeje počasí, a být celý den ve zmačkaném a zpoceném oděvu není to, co společnost zrovna ocení. Cestou může být speciální batůžek.


více

14.11.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: na kole do práce

Nová skládací elektrokola Dahon

Nová skládací elektrokola Dahon

Letošní ročník mezinárodního cyklistického veletrhu Bike Brno jasně potvrdil trend tohoto roku v cyklistice. Stala se jím elektrokola, která letos zažívají obrovský boom. A v reakci na to lídr v oboru netradiční cyklistiky – firma Azub  Bike – přináší na trh hned tři modely skládacích kol Dahon vybavené elektromotorem.


více

12.11.2010 - Elektrokola - Tisková zpráva - tagy: elektrokola skládací kolo azub

Kodaň je cyklistickým rájem

Kodaň je cyklistickým rájem

Dánská metropole je cyklistickým městem. Třetina obyvatel Kodaně totiž dojíždí denně do práce nebo do školy na kole. V součtu ujedou Kodaňané 1,2 milionu kilometrů každý den a k dispozici je jim celkem 350 kilometrů cyklistických tras. Snili jste o cyklistickém ráji? Tady je!


více

11.11.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: město kodaň

Češi pro cyklisty zmapovali chorvatské ostrovy

Češi pro cyklisty zmapovali chorvatské ostrovy

Čeští kartografové předstihli domácí Chorvaty, kteří nedokázali zareagovat na poptávku turistů-cyklistů po kvalitních mapách a cyklotrasách. Deset let skupina českých nadšenců mapovala chorvatské ostrovy a zanesla do map všechny stezky vhodné pro výlety na kolech.


více

08.11.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: chorvatsko mapy

Koncepce cyklistiky v Praze do roku 2020

Koncepce cyklistiky v Praze do roku 2020

Rada hlavního města Prahy na konci října schválila a přijala Koncepci rozvoje cyklistické dopravy v Praze. Tento materiál by měl být plánem pro další rozvoj městské cyklistiky až do roku 2020, a to nejen jako druhu rekreace, ale především v jejím dopravním významu.


více

06.11.2010 - O čem se mluví - Tisková zpráva - tagy: cyklostezky pražská cyklistika praha město

Singltrek pod Smrkem uspěl v soutěži turistických cílů

Singltrek pod Smrkem uspěl v soutěži turistických cílů

Ačkoliv síť rekreačních stezek pro cyklisty vznikla pod Smrkem v Jizerských horách teprve před rokem, dokázala předčit i jiná česká turistická lákadla. Důkazem je vítězství singltreku v soutěži pořádané agenturou CzechTourism pro region Českolipsko a Jizerské hory a jeho 9. místo v rámci celé České republiky.


více

05.11.2010 - O čem se mluví - redakce - tagy: čemba singletrail singltrek pod smrkem

Děti pochopí vliv dopravy na města a životy lidí

Děti pochopí vliv dopravy na města a životy lidí

Po úspěchu pilotního dopravně vzdělávacího projektu, který uskutečnila iniciativa Auto*Mat, se šíří nová metodika vyučování do celé republiky. Děti se v rámci interaktivní výuky dozvědí, jak doprava ovlivňuje podobu našich měst. Naučí se, jaké jsou možnosti udržitelné mobility i co lze dělat pro bezpečnější ulice.


více

05.11.2010 - Akce - Tisková zpráva

Airbagy pro cyklisty

Airbagy pro cyklisty

Vadí vám, že použití přilby ničí váš účes? A že přijedete do práce či do školy rozcuchaní a se zpocenými vlasy? Nejste jediní. Totéž vadilo i dvojici návrhářek ze Švédska, které proto představily unikátní límec na krk, který se v případě nehody promění v airbag a splní ochrannou funkci přilby.


více

04.11.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: airbag přilba

Novější články:

Starší články:

Stránkování

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Jízdní kola / Honza 24

Intense uzzi

Jízdní kola / Peter Gersi

cannondale Moto carbon1

Jízdní kola / emi

AUTHOR opus

Reklama