Výlety

Druhá cyklistická sezóna v CHKO Brdy zahájena

Druhá cyklistická sezóna v CHKO Brdy zahájena

Chráněná krajinná oblast Brdy existuje druhým rokem a protože jde z velké části o území dlouho uzavřené široké veřejnosti, je zájem turistů i cyklistů veliký. Máme pro vás tip na jednodenní cyklovýlet, během kterého lze zhlédnout velkou část nejzajímavějších míst v ještě nedávno vojenských Brdech.

 

Jarní počasí dorazilo i do nejmladší české chráněné krajinné oblasti. Ani v nejvyšších částech Brd není po sněhu ani památky, cesty jsou suché a brázdí je první natěšení cyklisté. Právě pro vyznavače jednostopých strojů na lidský pohon jsou Brdy rájem. Rájem, do kterého se autem dostanete za hodinku z Prahy nebo za půl hodiny z Plzně.

Dolejší Padrťský rybník

Oproti loňskému jaru již Střední Brdy nejsou nedotčeny barvami značkařů Klubu českých turistů. Ti tu vloni vyznačili několik desítek kilometrů tras a letos budou pokračovat. Spolehnout se lze také na názvy lesních cest, které tabulemi v terénu již v minulosti označily Vojenské lesy a statky. Jejich mapu naleznete například na webu POZNEJBRDY.cz.V případě nouze mohou pomoci i nové traumabody. Úplné jádro Brd je však stále kvůli probíhající pyrotechnické asanaci nepřístupné. Kompletně přístupné a proznačené jsou naopak Jižní Brdy, které armáda v minulosti nevyužívala.

Vyhlídka z vrcholu Praha

Chráněná krajinná oblast Brdy je protkána stovkami kilometrů zpevněných cest a vzdálenosti mezi jednotlivými zajímavými místy k výletům na kole přímo vybízejí. Řadu nejkrásnějších lokalit lze dokonce spojit do jedné vyjížďky. Necelých 50 kilometrů dlouhý švih začíná i končí ve Strašicích a vede přes bývalou vesnici Kolvín, Padrťské rybníky, vrchol Praha s meteorologickým radarem a dvěma nádhernými vyhlídkami, nejvyšší brdskou horu Tok i kolem loveckého zámečku Tři Trubky. Popis celé trasy včetně mapy najdete na webu POZNEJBRDY.cz také. Nenechte se pobízet a do nejhlubších lesů ve středních Čechách letos vyrazte. Třeba na kole.

 

03.04.2017 - V Česku - autor: redakce - 6409x

Související články

  1. Údolím řeky Berounky do přírody, za historií, i skvělou gastronomií
  2. Výlet na kole na zámek Loučeň poučí i potěší
  3. Českým Krasem ze Srbska do Ameriky a zase zpět
  4. Českým krasem: Po stopách českých králů
  5. Od zámku v Brandýse podél Labe
  6. Z Votic do Prčic jako nic
  7. S dětmi do zámeckého parku ve Veltrusech
  8. O nejlepšího vrchaře Středních Čech
  9. Za cyklistikou do Polabí až s 50% slevou
  10. Vyjížďka po Giant Křivoklátských okruzích – 26. června

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Příslušenství / Kumar179

Indian Tourist Visa For India

Jízdní kola / miroslavjuriga

Bicykel

Reklama