Výlety

Korutany: cyklistika na slunečné jižní straně Alp

Korutany: cyklistika na slunečné jižní straně Alp

V Korutanech si mohou cyklisté užívat radosti z výletů hned od časného jara. Zdejší slunečné a mírné klima umožňuje vyrazit na kole už v době, kdy ještě horské stráně lákají k jarnímu lyžování.

 

Značené cyklistické stezky v okolí čistých a v létě až 28°C teplých jezer slibují skvělé zážitky pro celou rodinu. U jezera Wörthersee se vyplatí vyjet na Okruh pěti jezer, který vede z Veldenu kolem jezer Hafnersee, Keutschacher See, Bassgeigensee a Rauschelesee, v regionu Villach jsou velmi oblíbené trasy kolem Ossiacher a Faaker See. U jezera Millstätter See můžete náročnější úseky zvládnout na elektrickém kole, které si zapůjčíte v jedné z mnoha půjčoven uvedených na adrese nockbike.at. Korutany jsou zkrátka skvělým tipem pro strávení aktivní dovolené!

Korutany

 

V tomto příspěvku si podrobněji představíme Drávskou cyklostezku a také další cyklostezky, které vedou přes Korutany a vyzývají ke šlápnutí do pedálů a cestování za novými zážitky.

 

Drávská cyklostezka nezná hranic

Jednou z velmi oblíbených cyklostezek v Rakousku je 366 kilometrů dlouhá Drávská cyklostezka. Oceněná prestižními čtyřmi hvězdičkami německého cykloklubu ADFC je opravdovým zážitkem pro celou rodinu na kolech napříč Korutanami.

Stezka začíná v jihotyrolském Toblachu/Dobbiaco, pokračuje podél toku řeky Drávy (Drau) až do cíle v Mariboru ve Slovinsku. Hlavní a nejdelší část cesty leží na území Korutan. Trasa je obousměrně perfektně značená a vede převážně plochým terénem, aby cyklista mohl plnými doušky vychutnávat okolní přírodu a krajinu.

Drávská cyklostezka

 

Na Drávské cyklostezce se nachází celkem 50 gastronomických zastávek, které nabízejí v místních hostincích a statcích kulinářské potěšení. Potřebné informace k jednotlivým etapám a ke konkrétním nabídkám, např. pro rodiny, naleznete na adrese www.drauradweg.com, kompletní servis s převozem zavazadel a horkou linkou nabízí firma Radreisen www.kaernten-radreisen.at.

 

Via Carinzia

162 kilometrů ryzího potěšení mezi kulturou a historií slibují různé trasy cyklostezky Via Carinzia. Vyjíždí se z idylického údolí Rosental, které je orámované působivým horským řetězcem pohoří Karawanken, dále se šlape do pedálů v pěti denních etapách k jezeru Klopeiner See a poté až do mírně zvlněného údolí Lavanttal. Cestou zvou k malé odbočce a návštěvě mnohé zajímavosti – například zážitkové muzeum včelařství (Carnica Bienen-Erlebnis-Museum) nebo benediktinský klášter St. Paul.

 

Působivou kulisu uprostřed Gailtalských a Karnských Alp si mohou všichni cyklistiky chtiví návštěvníci užít na Gailtalské cyklostezce, která spojuje po velice kvalitních cestách Kötschach-Mauthen s Villachem v celkové délce 90 kilometrů. Po cestě jistě přijde vhod osvěžení v jezeře Pressegger See, jenž se stříbřitě třpytí kousek od trasy cyklostezky a nikdo by ho neměl minout.

Na severu země, v regionu Národního parku Vysoké Taury, se nachází Glocknerská cyklostezka. Je to jednodenní trasa podél jedinečných přírodních scenérií jako třeba vodopádu Jungfernsprung, který padá z výšky několika stovek metrů přes skalní převis do údolí nebo skrz překrásná alpská údolí, jež jsou orámována impozantními štíty třítisícovek.

 

Na Alpsko-jadranské cyklostezce z Národního parku až k moři

Skutečně nezapomenutelným zážitkem je 410 kilometrů dlouhá Alpsko-jadranská cyklostezka. Z Mozartova města Salcburku se během jednoho týdne dojede přes Národní park Vysoké Taury na slunečný jih do Korutan a pak přes hranice Rakouska až do Itálie.

Část trasy, vinoucí se přes území Korutan, je obzvlášť zajímavá. Začíná u stanice autovlaku v Mallnitzu a vede až k mořskému břehu v Itálii. Proměnlivost okolní krajiny kolem cyklostezky je jedinečná: mohutné hory a slunečná údolí s jezery s vodou až 28°C teplou – čím dále na jih, tím je krajina pozvolnější a líbeznější, až konečně je možné svlažit unavené nohy v severním Jadranu. Nazpátek do výchozího bodu se jede pohodlně vlakem, který vyjíždí pravidelně dvakrát denně z Udine.

Kvalitní mapový a informační materiál, stejně jako praktická aplikace pro smartphony, jsou samozřejmě pro všechny k dispozici, další informace a nabídky výhodných balíčků najdete na www.alpe-adria-radweg.com. Alpsko-jadranská cyklostezka je také symbolem přeshraniční spolupráce, která je preferována a podporována ze strany EU.

 

Podél cyklostezek v Korutanech leží řada zajímavých míst k poznávání a zábavě pro celou rodinu. Jako univerzální klíč ke všem dveřím funguje pro rodiny Korutanská karta (Kärnten Card), se kterou je možné tak často, jak je libo, a především zdarma navštívit přes 100 zajímavých turistických cílů v Korutanech (lanovky, rozhledny, krápníkové jeskyně, zoologické zahrady, alpské cesty, soutězky ...). Kromě toho ještě více jak 60 dalších partnerů nabízí držitelům karty výhodné slevy. Korutanská karta je platná od 12. dubna do 26. října 2015 a stojí na jeden týden 36 EUR pro dospělého a pouze 16 EUR pro dítě (rok narození 2000-2008). Koupit si Korutanskou kartu lze na mnoha prodejních místech po celých Korutanech – jako například v turistických informačních kancelářích. U mnoha partnerů, pokud se ubytujete na stanovený minimální počet nocí, obdržíte Korutanskou kartu k ubytování zdarma. Více informací: www.kaerntencard.at

 

Více informací o cyklistických nabídkách v Korutanech získáte na webu www.korutany.com. Konkrétní a přehledné informace ke všem cyklistickým trasám pak najdete na www.touren.kaernten.at.

17.04.2015 - Za hranicemi - autor: Komerční článek - 20579x

Související články

  1. Mistrovství světa v silniční cyklistice hostí Innsbruck
  2. Rakouský Leogang láká na podzim cyklisty, milovníky ferrat i dobrého jídla
  3. Rakouský Leogang láká zkušené bikery, romantické duše i rodiny s dětmi
  4. Dolní Rakousko: tipy na cyklovýlety doplněné výborným jídlem
  5. Na cyklodovolenou i s dětmi? Zkuste Dolní Rakousko
  6. Saalfelden a Leogang lákají na e-biking a kulinářské speciality
  7. Cyklostezka Brno-Vídeň, součást dálkové trasy EuroVelo 9
  8. Drávská cyklostezka a Via Carinzia
  9. Vyzkoušeli jsme nejdelší trail pro horská kola v Evropě!
  10. Cyklistická sezóna se v Saalfelden Leogang spustila naplno

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Reklama