Výlety

Objevte Dolní Rakousko na kole po trase bývalé železnice

Objevte Dolní Rakousko na kole po trase bývalé železnice

Vydejte se se poznat Dolní Rakousko v sedle kola, po trasách bývalých železničních tratí cyklistické stezky Thayarunde patřící pod region Waldviertel. Pečlivě upravená a nenáročná přeshraniční trasa vás na téměř 111 kilometrech provede klidnými lesy, podél průzračně čisté řeky i kolem romantických památek.

 

Téměř polovina cyklostezky Thayarunde vede po nových a udržovaných asfaltových trasách v místech zrušených železničních tratí. Na kole projedete malebnou krajinu, která se kdysi musela kvůli vlakům upravit a vyrovnat. Důvod je prostý, mohutné parní lokomotivy nebyly schopné zvládnout výrazná stoupaní. Krajina proto změnila svůj charakter a výsledkem je dnes nenáročná trasa, s maximálním stoupáním tři procenta, nabízející cyklistickou dovolenou vhodnou i pro ty nejmenší cyklisty.

 

Trasa míří z Göpfritzu an der Wild, Groß Siegharts, přes českou vesničku Písečné a Slavonice, dále přes Windigsteig nebo Dietmanns a Groß Siegharts a zase zpět do Göpfritzu an der Wild. Úsek mezi Rakouskem a Českou republikou vede cyklistické nadšence kolem mnoha přírodních i kulturních klenotů. Jedním z nich je rozlehlý hrad Rabbs, romantická zřícenina Kollmitz nebo dechberoucí přírodní park Dobersberg, který je známý svou divokou kapradinovou soutěskou a nevídanými skalními útvary.

 

Na českém úseku trasy budete projíždět renesančním městečkem Slavonice, které přímo vybízí k zastavení se a načerpání sil i tamní klidné atmosféry. Jestli potřebujete ještě více relaxace, odpočiňte si na některém z koupališť či menších pláží kolem řeky Dyje, která vám v době horkých letní dnů poskytne i příjemné osvěžení. Celou trasu lemují divoké ovocné keře a stromy nabízející v letním a pozimním období zastávku s chutnou svačinou.

 

 

Obecné informace o cyklostezce:

· Obtížnost: lehká

· Délka: 111 km

· Doba jízdy: cca 8 h

· Stoupání: 473 výšk. m | Klesání: 473 výšk. m

· Nejnižší bod: 402 m | Nejvyšší bod: 592 m

 

Další informace o přeshraniční cyklistické trase Thayarunde se dozvíte na: https://www.waldviertel.at/cs/thayarunde 

20.05.2019 - Za hranicemi - autor: Anna Fenclová - 6765x

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Jízdní kola / jameswilliamson

Why Do Students Look for Online Exam Helpers?

Jízdní kola / jameswilliamson

Why Do Students Look for Online Exam Helpers?

Jízdní kola / sumitihomelen

Loans borrowing without collateral

Reklama