Články

Na ostrově lásky - na Kypru - startuje Sunshine Cup i s Čechy

Na ostrově lásky - na Kypru - startuje Sunshine Cup i s Čechy

Kypr je ideální místo pro strávení aktivní dovolené, a nejen to. Kypr nabízí i špičkové sportovní podniky, jedním z nich je závod horských kol Cyprus Sunshine Cup...

 

Už zítra odstartuje první z minisérie závodů horských kol Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze. Ve středu 21. února se soutěžící sejdou na okruhu v jedinečném prostředí starověkých ruin Amathus poblíž Limassolu k prvnímu ze tří závodů XCO kategorie C1.

Bikeři z mnoha zemí světa se postaví na startovní čáru a budou bojovat o první body UCI v olympijské sezóně 2024. Jelikož kompletní startovní listiny budou k dispozici až zítra, pořadatelé s radostí prozradili, že mnoho světových bikerů se na Cyprus Sunshine Cup vrací.

Bude mezi nimi například Nizozemka Anne Terpstra z týmu Ghost Factory, olympijský vítěz z roku 1996 Bart Brentjens přiveze celý svůj tým KMC – Ridley v plné síle.

Kypr v minulosti patřil i k oblíbené destinaci českých závodníků a nejinak tomu bude i letos. Hned na prvním závodě se představí několikanásobný vítěz Cyprus Sunshine Cupu Jan Škarnitzl, jenž dorazí se svými týmový parťáky GAPP Systém Kolofix, včetně úřadující mistryně ČR v elitní kategorii Jitky Čábelické.

„Trať je ve skvělém stavu. Nepráší se, díky dešťům v minulém týdnu, ale také není žádné bahno, zkrátka ideální. Předpověď počasí je 18-20 stupňů během dne a samozřejmě slunce,“ informují pořadatelé s radostí. 

Závodní trať má délku 4,8 km se 140m převýšením, prochází skrz nejdůležitější archeologické naleziště.

Letos je akce výrazně podporována vládou Kypru a Ministerstvem cestovního ruchu, stejně jako místními komunitami v Agios Tychonas (Amathus) a Tochni. A také Kyperskou cyklistickou federací a Kyperskou sportovní organizací.

Cyprus Sunshine Cup 2024 začne ve středu 21. února poblíž Limassolu, další závod je pak na programu v sobotu 24. února, jenž se pojede na nové trati ve vesnici Tochni. Minisérie vyvrcholí v neděli 25. února v horách Macheras na osvědčené trati v prostředí parku Mantra tou Kampiou. 

 

Další informace naleznete zde: www.cyprussunshinecup.com

20.02.2024 - Sport - autor: Redakce Kolo.cz - 626x

Související články

  1. Jarní Kypr znovu láká na trénink a závody, obnovuje Sunshine Cup

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

  1. avatar
    #1 Akash Gateway - vloženo: 01.04.2024 v 08:05:28

    Study in Netherlands as an international student and enjoy world-class education at top-ranked universities and free counseling on how to get admission.

    Click here for more information: https://gateway-international.in/study-destinations/study-in-netherlands

    odpověz na tento komentář

Recenze, zájezdy, bazar...

Reklama