Domů » Rady

Rady

Střešní nosiče, boxy a další produkty od výrobce Thule

Střešní nosiče, boxy a další produkty od výrobce Thule

Švédský výrobce Thule je známý u mnoha řidičů osobních a užitkových aut, potažmo pak také u cyklistů. Jeho produkty jsou k dostání prakticky po celém světě, Českou republiku samozřejmě nevyjímaje, zde má zastoupení v podobě autorizovaných prodejců.

V současnosti si můžete na kamenných pobočkách a přes internetový obchod objednávat střešní nosiče Thule, dále tato značka nabízí také střešní boxy, nosiče na kola, nosiče lyží, dětské kočárky a vozíky, zajímavou záležitostí jsou bezesporu ještě stany na auta. Všechny tyto pomůcky se vám mohou náramně hodit během dovolené, na kterou hodláte vyrazit vlastním, případně zapůjčeným automobilem.

Střešní nosiče Thule

Pokud jde o střešní nosiče, dají se rozdělit do dvou obecných kategorií dle toho, jakým způsobem dochází k jejich uchycení na střeše vozidla.

Základní variantu představují příčníky. Jsou vhodné v okamžiku, kdy váš automobil není vybavený podélným nosičem, tedy takzvanými střešními ližinami neboli hagusy. Existuje hned několik možností, jak se příčníky na střechu vozidla instalují. Asi nejčastějším typem je upevnění do původních fixních bodů, které jsou na vozidle zakotvené už samotným výrobcem auta. Alternativu pak mohou představovat úchyty v okapových žlábcích, někdy se tyto základní střešní nosiče montují rovnou mezi střechu auta a rámy jeho dveří. Střešní nosič Thule se v tomto ohledu dá zakoupit hned v několika verzích, konkrétní produkt by měl obsahovat popisek od výrobce, respektive od prodejce, který vám s výběrem vhodné verze jistě rád poradí.

Druhou možností je koupě střešních nosičů na ližiny, tedy takzvaných hagusů. Tyto modely se využívají především u větších vozidel, hlavně se jedná o kombi auta. V tomto případě jsou na střeše zamontované podélné ližiny. Na ně posléze připevňují samotné nosiče, a to jednoduše za pomoci stahovacích prvků. Pokud si půjdete koupit střešní nosič na ližiny, musíte vždy znát rozměry podélníků, respektive jejich rozpětí.

Střešní nosiče Thule se vyznačují vysokou kvalitou a bezpečností. Jednotlivé modely mají i nejrůznější vylepšení. K nim se kromě jiného řadí inteligentní a velmi jednoduchý systém upínaní. Zvolíte-li například střešní nosič, který se upevňuje mezi střešní žlábky, zabere vám montáž zařízení maximálně pár vteřin. Výhodou je, že se dá střešní nosič zamykat, tudíž vám pak nehrozí odcizení předmětů, jež na něm vezete. Prodejce zároveň nabízí možnost sjednocení klíčů, takže pak k jednotlivým produktům značky Thule nemusíte nosit těžký svazek klíčů, ale postačí vám jediný klíč.

Nosiče na kola

V letních měsících řada z vás vyráží na kola, přičemž leckdy nikoliv z domova, ale třeba právě z dovolené. Tam je však zapotřebí bicykly nějakým způsobem nejprve dopravit. A k tomu může posloužit nosič kol Thule.

Existují 3 základní modely nosičů kol. První představuje klasiku – jedná se o střešní nosiče. Jde vlastně o podobná zařízení jako klasické střešní nosiče na zavazadla, jen je zde zajištěný jiný systém úchytů, protože kola mají přeci jen specifičtější parametry a jejich zabezpečení si žádá jiné nároky.

Druhou volbou jsou nosiče kol na zadní dveře. Tento systém je vhodný především pro SUV vozidla, respektive pro automobily, které mají větší výšku. Dají se dobře instalovat také na dveře dodávek apod. Poslední, třetí možností jsou nosiče kol na tažná zařízení. Zde je velkou výhodou, že dokážou pojmout větší množství bicyklů, nežli je tomu v případě střešních modelů.

Střešní boxy Thule

Další velmi praktickou záležitostí jsou střešní boxy. Autorizovaný prodej Thule je opět nabízí hned v několika modelových řadách. První představují klasické dlouhé střešní boxy, jež lze využít k převozu objemnějších a delších předmětů. Samostatnou kategorií jsou dlouhé nosiče lyží Thule, do nichž se vám zcela bez problémů vejdou nejen kratší sjezdové lyže, ale i běžky, které jsou obecně výrazně delší a potřebují tedy mnohem více úložného prostoru.

Kromě dlouhých variant jsou samozřejmě k dostání také krátké střešní boxy Thule, do nichž se vám vejde například taška a kufr, tedy věci, na něž nezbude místo uvnitř vozidla. Jde o ideální řešení na dlouhé cesty, kdy jedete na dovolenou s celou rodinou, případně vás třeba čeká několikatýdenní pracovní cesta a potřebujete si s sebou vzít spoustu věcí, a to nejen soukromých, ale i pracovních.

Zajímavou variantu představují látkové střešní boxy. Thule tyto produkty vyrábí s důrazem na kvalitu, takže se u nich jednoznačně můžete spolehnout na jejich nepromokavou úpravu. U látkových boxů je tento bod ostatně zcela zásadní záležitostí. Thule navíc nabízí produkty s lepenými švy, díky nimž nedochází k pronikání kapek a větru, takže jsou uložené předměty v naprostém bezpečí a během přepravy nehrozí jejich poškození. Zde je na místě zmínit, že pro všechny střešní boxy (a samozřejmě také ostatní produkty, které používáte na automobilu) platí přísné normy. Výrobce a prodejce musejí garantovat jejich splnění. Necertifikované nosiče a boxy by mohly vyústit nejen zbytečnými pokutami ze strany Policie ČR (a dalších orgánů státní správy), ale samozřejmě způsobením dopravní nehody, škodami na majetku a ohrožením zdraví osob.

Další zařízení a systémy, které se dají zakoupit od značky Thule

Stany na auto

Kdo z vás má raději spaní na vlastní pěst a nehodlá se vždy ubytovávat v hotelu, penzionu, potažmo někde v chatce v kempu, určitě ocení možnost pořídit si stan na auto. Toto řešení je sice stále poměrně nezvyklé, rychle si však nachází oblibu, a to především u majitelů větších vozidel. Prostorné stany na auto Thule dokážou bez potíží pojmout 3 – 4 osoby, takže se v nich vyspí klidně celá rodina, když cestuje a nevadí jí trochu spartánské podmínky.

Stany na auto jsou dnes vyráběné s vysokou kvalitou a ohledem na komfort, takže se nemusíte obávat toho, že se v nich každé ráno probudíte ještě více unavení, než když jste šli večer spát. Stany na auto Thule jsou vytvořeny z tkanin, které jsou odolné vůči UV záření, samozřejmě jim nevadí ani dešťové kapky a vítr. Spát v nich na cestách můžete prakticky v jakémkoliv ročním období.

Součástí těchto stanů bývají rovněž pohodlné pěnové matrace, nechybí ani praktické kapsy, kam se dají uložit drobné předměty denní potřeby a nejrůznější příslušenství. Veškeré modely jsou navržené tak, aby byly dostatečně prodyšné, což zajistí kvalitní cirkulaci vzduchu během vašeho pobytu v nich.

Nosiče na lyže

Střešní nosiče se bezesporu využijí nejen o letní dovolené, ale také v zimním období, když chcete spolu s rodinou a přáteli vyrazit na hory. K tomu je nejlepší si pořídit speciální nosiče lyží Thule. Ve výběru najdete také modely, jež jsou určené pro snowboardy. U těchto nosičů je obzvláště důležitý kvalitní systém uchycení. Abyste při výběru měli ulehčenou situaci, autorizovaný prodejce vám nabízí možnost použití konfigurátoru, díky němuž snadno zjistíte, jaký typ nosiče se pro vaše vozidlo hodí nejvíce. Totéž ostatně platí také pro ostatní výše uvedené kategorie produktů, jež Thule vyrábí a dodává na tuzemský trh.

Určitě vás zajímá, kolik párů lyží se dá na takový střešní nosič uchytit. Pak vězte, že jde zpravidla jde o 2 – 6 párů, a to v závislosti na konkrétním produktu. V neposlední řadě tento počet ovlivňují samotné parametry vašeho vozidla.

11.08.2022 - Doplňky - autor: Placená inzerce - 6081x

Související články

  1. Nosiče kol Yakima – to je ta správná výbava na dovolenou
  2. Chcete vyrazit na výlet s kolem? 5 tipů pro přípravu a vybavení
  3. Cyklistická sezona začíná. Už máte připravený nosič kol?
  4. Upside Rack: revoluce mezi cyklonosiči
  5. Jak vybrat nosič na kolo?
  6. Jaké auto je nejlepší pro cyklisty a převoz kol?
  7. Nosiče kol "na kouli" v testu
  8. Novinka: nosič kol SeaSucker
  9. Vybíráme nosič kol: na střechu nebo dozadu?
  10. Nezničitelné nosiče na kolo Tubus

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Jízdní kola / jameswilliamson

Why Do Students Look for Online Exam Helpers?

Jízdní kola / jameswilliamson

Why Do Students Look for Online Exam Helpers?

Jízdní kola / sumitihomelen

Loans borrowing without collateral

Reklama