Domů » Rady

Rady

Rekola rostou: novinky pro sezónu 2017

Rekola rostou: novinky pro sezónu 2017

Sharingový program Rekola chce v českých městech vybudovat fungující a moderní síť veřejných půjčoven jízdních kol. Typicky růžová kola tak uvidíme více a ve větším počtu. Do konce roku si i vy můžete roční členství v Rekolech na rok 2017 pořídit se slevou 200 Kč.

 

Rekola pomalu ale jistě naplňují svůj potenciál a s tímto úkolem jim pomáhá i investice fondu Ondřeje Fryce Spread Capital. I díky tomu bude příští rok v ulicích Prahy, Brna, Olomouce, Českých Budějovic a Teplic celkem 750 růžových kol. S Pardubicemi provozovatelé Rekol ještě jednají. Kola v Praze a Brně budou zcela nová, z toho některá budou vlastní výroby a s GPS čipem z dílny Vítka Ježka a Tondy Cvrčka. Díky GPS bude každý přesně vědět, kde které kolo je.

Tím ale výčet novinek nekončí. Provozovatelé pracují na anglické verzi webu i mobilní aplikace. Chystají možnost jednorázové výpůjčky kola a zavedení stovek virtuálních stanic. Plánují další doplňkové služby, které budou představeny později.

Sezónu 2017 spustí Rekola 21. března 2017 v pěti městech: Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích a Teplicích. Roční tarif umožní používat kola ve všech městech bez dalších poplatků - pokud je vrátíte do zóny a do 1 hodiny.

Pokud i vy uvažujete nad vstupem do systému, vězte, že do 31. 12. 2016 bude možné pořídit roční tarif za 999 Kč. Od 1. ledna 2017 bude roční tarif stát 150 Kč měsíčně, dohromady tedy na 8 měsíců fungování Rekol zaplatíte celkem 1199 Kč.

 

Jak to funguje?

 
Bikesharing Rekola funguje na členském principu. Můžete používat všechna kola, kdykoliv a kdekoliv potřebujete, K odemykání a vracení kola vám stačí stáhnout do svého chytrého telefonu aplikaci Rekola (iOS nebo Android). Pro ty, kteří nemají chytrý telefon, fungují SMS výpůjčky. Zaplatit můžete on-line kartou nebo bankovním převodem, přičemž platba kartou má tu výhodu, že můžete s kolem odjet prakticky ihned.

 

 
14.12.2016 - Ve městě - autor: redakce - 4690x

Související články

  1. Sdílená kola v Praze levná jako MHD
  2. Rekola jsou prvních 15 minut zdarma
  3. Ostrava hledá provozovatele bikesharingu
  4. Bikesharing ve světě
  5. Bikesharing v České republice
  6. Český bikesharing je na vzestupu, do Prahy míří čínský projekt
  7. Aplikace UrbanCyclers začíná odměňovat své uživatele
  8. Nepřítel cyklisty ve městě: otevřené dveře automobilů. Je na ně lék?
  9. Co se špinavým kolem v bytě? Strčte ho do ponožky
  10. Voděodolné cyklistické brašny do města Ortlieb

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Reklama