Články

Nejlepší zvonek na kolo pochází z USA

Nejlepší zvonek na kolo pochází z USA

Kdo by to byl řekl, že i na zvonku na kolo se ještě dá tolik vylepšit! Kovový zvonek od americké firmy Spurcycle vloni zabodoval v crowfundingové kampani na Kickstarteru, kde získal téměř 7,5 milionu korun. Nejenže má krásný design, ale je také lehký a vydává zvuk, který snad nikdy nekončí...

 

Cílem tvůrců zvonku Spurcycle bylo vyvinout zvonek na kolo, který je efektivní a je slyšet i v hustém provozu města a který vypadá dobře na jakémkoliv kole - silničním, horském i městském.

Narozdíl od většiny drobných zvonků, které jsou vyrobeny z levných materiálů, je zvonek Spurcycle vyroben z kovových součástek. Navíc má kompaktní design, který si troufneme říci je zcela nadčasový. V jednoduchosti je zkrátka síla. Při návrhu zvonku bylo myšleno také na praktičnost a proto je zvonek plně nastavitelný na řidítka různých průměrů (22-32 mm), což rozšiřuje možnosti montáže na řidítka.

 

Zvonek je sice malý, ale - jak se ukázalo - také opravdu účinný. Přitom k rozezvučení využívá zvonek jen přirozené pružnosti drátu. Testovali jej třeba kolegové ze serveru BikeRadar.com, díky kterým si můžete představu o tom, jak zvonek zní, udělat sami (viz Facebook). Tvůrci projektu mysleli také na ergonomii, takže páčka zvonku je dobře dostupná při montáži horizontálně i vertikálně a navíc k jeho zazvonění stačí jen drobnou silou stisknout páčku palcem. Třeba i několikrát za sebou, abyste upoutali pozornost řidiče, chodce nebo jiného cyklisty. Při tom všem zvonek nezvoní, když třeba najedete do díry nebo jedete po rozbité cestě, což jak víme je slabina mnoha jiných zvonků na kolo.

Zajímavé také je, že na tvorbě tónu pro zvonek Spurcycle se jeho autoři spojili s tradičním výrobcem zvonků Bevin Brothers, jejichž tradice sahá až do dob počátku průmyslové revoluce. Ti pomohli vybrat takové slitiny, aby byl tón jasný, dobře slyšitelný a zároveň příjemný. "Na to, abyste lidi naštvali, si vždycky můžete koupit hokačku," píší autoři zvonku.

 

Není divu, že zvonek tak zabodoval u lidí na crowfundingovém serveru Kickstarter. Autoři projektu žádali o 20 tisíc dolarů, namísto toho jim v kampani přispělo skoro šest tisíc lidí částkou bezmála 332 tisíc dolarů. Teď je zvonek už v prodeji a v oficiálním e-shopu firmy Spurcycle.com jej najdete ve dvou barevných provedeních od 39 dolarů. Hmotnost zvonečku je 42 gramů.

 

Foto: Spurcycle

11.11.2014 - O čem se mluví - autor: Tomáš Gladiš - 11725x

Související články

  1. 5 tipů jak nepřijít o kolo
  2. Chcete vyrazit na výlet s kolem? 5 tipů pro přípravu a vybavení
  3. Přilba, která vám sama zavolá pomoc
  4. Co si vzít na cyklovýlet? Zkontrolujte svoji základní výbavu
  5. Test cyklocomputeru Sigma Sport Rox 12.0 Sport
  6. Cyklistická sezona začíná. Už máte připravený nosič kol?
  7. Šetřete životní prostředí a vyrazte do práce na kolečkách
  8. Plánujete letos aktivní dovolenou? Hodit se vám budou nosiče na kola
  9. Wheely zvyšuje úroveň viditelnosti cyklisty
  10. Zkontrolujte povinnou výbavu svého kola

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Příslušenství / Kumar179

Indian Tourist Visa For India

Jízdní kola / miroslavjuriga

Bicykel

Jízdní kola / kamilpetrak@seznam.cz

kolo felt Q720

Reklama