Blackburn Flea TEST
Malé je hezké, říká se. Plní ale "pidiblikačka" ještě svou funkci? Prověřovali jsme i za vás.
Blackburn se tradičně počítá mezi komponentové značky se solidní reputací. Mezi pumpičkami a dalšímy doplňky nás protentokrát zajímaly blikačky. Pokud jezdíte za setmění nebo dokonce za tmy, dobře víte, že světla a reflexní prvky hrají velkou roli. Hodí se při podvečerním návratu z cesty, s mlžným oparem mísícím se již s tmou, a to nejen vpředu, ale i na postu koncového světla, kde vymezuje váš životní prostor při noční jízdě vzhledem ke kolegům. Tam všude se hodí dobrá blikačka cenná a její absence naopak vcelku malérem. Splní ale tento úkol spolehlivě i titěrná "Blecha" od Blackburnu?
Flea přichází s hodně netradičním dobíjením skrze adaptér a drátky připojujícími ji na vyživovací baterii. Ta by v provedení D měla údajně stačit až ke 30 dobíjecím cyklům Li-Ion baterie, lze ji ale nabíjet z baterie libovolné. Čtyři LED diody nabízejí svítící, blikající a přecházející mod, při blikajícím modu by měl svit trvat až 12 hodin, zatímco v setrvalém 6.
Díky klipce lze Blechu přicvaknout k batohu, bundě či kapse dresu, pásek ji pak jistě stáhne k sedlovce. Při našem testu byla používána výhradně na sedlovce, kde ani v terénu nijak nezlobila a neměnila přidělenou pozici – seděla stoprocentně jistě. Větší je pochopitelně lepší i zde, co se svítící plochy týče, nicméně ostrost a jas svitu překvapil řadu skeptiků a Flea prokázala plnou funkčnost Blechy. Patříte-li tedy k těm, kteří jsou maximálně spokojeni se zabalenou větrovkou a tatrankou v kapse dresu a veškeré nářadí vozíte jen v brašničce pod sedlem, Blackburn může získat právem vaši pozornost.
Operování s dobíjecí sadou je díky magnetickému přichycení kontaktů k baterii snadné, nicméně leckdo možná spíše sáhne po alternativní možnosti dobíjení skrze USB konektor, které je k dispozici nově od modelového roku 2010. Flea vybavená oběma dobíjecími prostředky i stahovaícm páskem přijde na 499 Kč.
Více informací o sortimentu Blackburn najdete na strankách výrobce, pokud vás zajímají české popisky, podívejte se na web českého dovozce Progresscycle.
Související články
- Co si vzít na cyklovýlet? Zkontrolujte svoji základní výbavu
- Cyklistická sezona začíná. Už máte připravený nosič kol?
- Test cyklistických přileb pro dospělé
- Dřevěné kolo české výroby Samorost 29
- Test horského kola Maxbike s elektropohonem EVBike
- Anglické elektrokolo Wisper 905 Classic - recenze
- Možnosti osvětlení kola
- Na kole musíte být vidět
- Cyklokrosový Giant TCX obrazem
- Ghost ERT 9000 obrazem
Po sezóně užívání (hlavně podzimního) mohu vřele doporučit, je to perfektní a stylový výrobek s účinnou svítivostí. Výdrž je taky dobrá, navíc pokud máte dobíjecí monočlánek, tak je provoz zadara.
odpověz na tento komentář