Články

Krádeží elektrokol přibývá

Krádeží elektrokol přibývá

S rostoucím počtem majitelů elektrokol přibývá bohužel i případů jejich odcizení. Pojištění kola vám vyřeší nejen krádež, ale i zničení kola. Je to jednoduché, ERV Evropská pojišťovna nabízí v rámci pojistky voucher na nákup nového kola, pokud dojde ke krádeži nebo poškození.

 

Stále populárnější elektrokola se začínají dostávat do hledáčku zlodějů. Podle statistik police bylo loni v ČR odcizeno 4 953 kol. Toto číslo ale není finální, protože do statistik se evidují pouze řádně nahlášené případy. Způsobené škody dosahují téměř 100 milionů korun. Nejvíce se kradou dražší, předem vytipovaná kola a elektrokola na objednávku. 

Počet krádeží v roce 2017 sice oproti roku 2016 klesl o pětinu, škody se ale přesto vyšplhaly na 92,5 milionů korun. V roce 2016 bylo ukradeno na 6 000 kol a elektrokol, přičemž škody překročily hranici 100 milionů korun. S rostoucí popularitou bicyklů s elektrickým pohonem, jejichž cena startuje na přibližně 50 tisících korun, se zloději stále více zaměřují právě na tyto stroje.

 

Zámek už nestačí

Zloději jsou stále vynalézavější a dokáží si poradit s téměř každým typem zámku, přesto je kvalitní zámek základní výbavou, bez které bychom nikdy neměli vyrazit na vyjížďku. Pokud ho zapomeneme, neměli bychom kolo během zastávky spouštět z očí. Vhodné je také zařadit nejlehčí převod a sundat sedlo i se sedlovkou. Pokud by nám zloděj chtěl na kole odjet, na lehký převod se mu bude hůř rozjíždět a vestoje mu nepůjde dobře přehazovat. Vznikne nám tak pár sekund, během kterých můžeme zloděje chytit, případně se ho pokusit trefit sedlovkou :-). U elektrokol se také vyplatí vyndat baterii.

Účinnějším řešením je ale pojištění kola, použití neviditelného značení, tzv. DNA a jeho registrace v policejní databázi.

 

Pojištění kola proti krádeži i poškození

Cyklo experti se shodují, že pojištění je nejúčinnější ochranou našich jednostopých miláčků. Pro jízdní kola a elektrokola ho nabízí ERV Evropská pojišťovna. Oproti klasické pojistce domácnosti má mnohem širší rozsah ochrany. Vztahuje se totiž na krádež z objektu i z volného prostranství, auta či nosiče na kolo. Pojistka ale myslí i na škody vzniklé při pádu a přepravě nebo v případě vandalismu.

Výhodou je, že speciální pojištění má celosvětovou platnost a nezohledňuje amortizaci. Pokud tedy dojde ke zničení či odcizení kola, dostane klient voucher na nový stroj. Pojištění jízdních kol a elektrokol je možné zakoupit pro nová a zánovní kola do dvou let stáří u téměř dvou set partnerských cykloprodejen po celé ČR.

 

Kolik pojištění kola stojí?

Cena pojištění se odvíjí od ceny jízdního kola nebo elektrokola. Dvouleté pojištění kola v hodnotě 50 tisíc korun vyjde na 200 korun měsíčně, tedy celkově na 4 790 Kč. U kola za 25 tisíc je to pak 120 korun za měsíc, celkem 2 890 Kč. ERV Evropská ale každoročně pojišťuje i na 50 kol v hodnotě nad 150 tisíc korun.

30.06.2018 - Elektrokola - autor: komerční článek - 1087x

Související články

  1. oh!bike je jedním z nejlehčím elektrokol do města
  2. Staré kolo na odpis? Nikoliv, Petr Mikulka z nich vyrobí elektrokolo
  3. Z Tesly k elektrokolům
  4. Baterie elektrokol se po zimě nemusí probudit
  5. Rubbee staví systém elektropohonů na hlavu
  6. Představení elektrokola Apache Manitou MX
  7. Olympijský medailista Vavřinec Hradílek bude jezdit na elektrokole
  8. Městské elektrokolo Specialized Turbo Vado 4.0 NB
  9. Elektrokolo inspirované veteránem Porsche 356
  10. Trentinem v sedle elektrokola

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Reklama