Články

Leaos je elektrický single-speed s odnímatelnou baterií

Leaos je elektrický single-speed s odnímatelnou baterií

Italská designová společnost Leaos spojila síly s designérem Harry Thalerem a společně vytvořili elektrokolo, jehož rám je vyroben ze dvou hliníkových plechů. To ale není jediná zajímavost modelu "Pressed Bike".

 

 

Harry Thaler je italský návrhář, který dlouhá léta pracoval v Londýně. Jedním z jeho slavných děl je "pressed chair" - židle, jejímž základem je jediný kus 2,5 mm hliníkového plechu, do kterého je základ židle vytlačen a následně je plech zohýbán do podoby originální a lehké židle. Stejný postup výroby Thaler navrhl i pro výrobu originálního kola.

 

Rám elektrokola Pressed Bike je stejně jako Thalerova židle vyroben z hliníkového plechu a vznikl spojením dvou zrcadlově obrácených půlek. Na výrobě se podílela společnost STA Stampi z italské Boloni, která běžně dodává pro automobilový průmysl.

 

Zajímavý na kole není jen způsob výroby samotného rámu, ale i nízká hmotnost jen okolo 13 kilogramů. Toho výrobce dosáhl i tím, že toto elektrokolo je postaveno jako single-speed, tedy s absencí řazení.

Další zajímavostí je vyjímatelná baterie o kapacitě 362 kWh, což umožňuje ji dobíjet prakticky kdekoliv. Aby unikla zájmu chmatáků, je baterie i uzamykatelná v rámu. Kolo je dále vybaveno GPS technologií, aby bylo dohledatelné, a nabízí i bluetooth konektibilitu. Elektromotor dodala společnost Bafang, kotoučové hydraulické brzdy jsou od Shimana.

 

Cena tohoto elektrokola začíná podle webu výrobce (http://www.leaos.com/) na hodnotě 2990 Euro. Dostupný je ale i v dražší konfiguraci s blatníky a nosičem. Na výběr je přitom vždy ze čtyř barev.

 

10.10.2018 - Elektrokola - autor: Tomáš Gladiš - 2139x

Související články

  1. Elektrická silnička od Maserati má prestižní cenu za design
  2. UCI zavádí mistrovství světa na e-biku
  3. General Motors chce vyrábět elektrokola
  4. oh!bike je jedním z nejlehčím elektrokol do města
  5. Staré kolo na odpis? Nikoliv, Petr Mikulka z nich vyrobí elektrokolo
  6. Bike Mokumono uspěl na Kickstarteru, teď jde do produkce
  7. Krádeží elektrokol přibývá
  8. Z Tesly k elektrokolům
  9. Baterie elektrokol se po zimě nemusí probudit
  10. Rubbee staví systém elektropohonů na hlavu

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Redakční / suacuacuonbienhoa

sua cua cuon binh duong

Příslušenství / tinarown142

Apply For Indian Visa | Indian Visa Online

Vše pro děti / kubet

Thien ha bet - Ku bet

Reklama