Články

Parádní elektrokolo s odnímatelnou baterií

Parádní elektrokolo s odnímatelnou baterií

Elektrokolo Noordung možná vypadá spíš jako chopper, ale opravdu je to hlavně kolo. Jeho srdcem je baterie, kterou můžete z konstrukce kola vyjmout, a používat i jinak. Třeba pro pouštění muziky z vestavěného reproduktoru.

 

V konkurenci čím dál modernějších elektrokol už nejde jen o to kolik dané elektrokolo váží, jak má technologicky vyspělý elektropohon a nebo kolik kilometrů ujedete na jedno nabití baterie. Rostoucí trh nutí výrobce k čím dál větší invenci a čím dál větší snaze zaujmout, zvlášť pokud jde o start-up jako je slovinský projekt Noordung.

Noordung je elektrokolo, se kterým toho ale můžete dělat daleko víc než jen na něm jet. Jeho rám má konstrukci podobnou městským cruiserům, zároveň jej ale "zdobí" (pokud toto slovo můžeme v tomto případě využít) velká baterie připomínající nádrž na palivo u motocyklů. Baterie má výstupy pro dobíjení dalšího elektronického zařízení, má integrovaný reproduktor a navíc je odnímatelná, takže Noordung je vlastně takový velký multifunkční battery pack na dvou kolech.

 

Lithium-ionová 450Wh baterie Noordungu, která je bezesporu srdcem celého bicyklu, nejenže zásobí elektromotor energií, ale také vám umožní přehrávat pomocí bluetooth hudbu až 100 hodin na jedno nabití. Ať už jste na kole nebo mimo něj. Díky USB portům si z ní můžete nabít i další zařízení jako smartphone, laptop a podobně. Pro transport je 2,5 kilogramu těžká baterie vybavena popruhem.

 

Noordung má karbonový rám, gripy a sedlo Brooks a 26" loukoťová kola. K pohonu tohoto bezmála šestnáctikilogramového pedeleku slouží elektromotor Vivax Assist 4.75, který výrobce ukryl do sedlové trubky. Dojezd na jedno nabití je asi 30 kilometrů, což je podle našeho názoru krutá daň za trochu muziky po cestě...

 

Pokud o Noordunga stojíte, připravte si necelých 10 tisíc Euro. Elektrokolo je totiž pro začátek vyrobeno v limitované edici o patnácti kusech. Zároveň se však stáváte testerem a exkluzivním investorem firmy, budete se moci setkávat s jejími zaměstnanci a váš stroj vám osobně doručí zakladatel společnosti Gregor Fras.

Více na http://www.noordung.com

 

13.03.2017 - Elektrokola - autor: Tomáš Gladiš - 3804x

Související články

  1. Z Tesly k elektrokolům
  2. Baterie elektrokol se po zimě nemusí probudit
  3. Luxusní hodinky pro cyklisty Richard Mille RM 70-01
  4. Rubbee staví systém elektropohonů na hlavu
  5. Kodaň zavádí informační digitální tabule pro cyklisty
  6. Startup COBI směřuje pod křídla společnosti Bosch
  7. Startup Ahooga razantně vstoupil mezi skládačky
  8. Představení elektrokola Apache Manitou MX
  9. Olympijský medailista Vavřinec Hradílek bude jezdit na elektrokole
  10. Městské elektrokolo Specialized Turbo Vado 4.0 NB

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Reklama