Články

Pražské cyklozvonění proběhne v sobotu 22. září 2018

Pražské cyklozvonění proběhne v sobotu 22. září 2018

Přidejte se ke společné cykloprojížďce Prahou pod vedením zkušených průvodců. Hvězdicová jízda z více než 25 míst po celé Praze bude směřovat do Křižíkovy ulice v Karlíně. Na festival plný zábavy, exhibicí, hudby a soutěží bude možné dojet na kole společně s některou z více než dvaceti skupin vedených zkušenými cyklisty.

 

Nejdelší z vytipovaných tras měří 30 km a vede z Průhonic, nejkratší šestikilometrovou cestu projedou cyklisté z nedaleké Troje. Cyklojízda má za cíl ukázat atraktivní místa, např. Prokopské údolí, Modřanskou rokli, Chuchelský háj nebo les v údolí Kunratického potoka. Seznam startovních míst a časů odjezdů jednotlivých skupin najdete na www.cyklozvoneni.cz. Cílem akce je vyzkoušet si, že jízda po Praze  na kole může být bezpečná a příjemná. 

Křižíkova ulice se stane na jeden den místem odpočinku, zábavy a informací o udržitelné dopravě. Na Dni bez aut návštěvníky čeká spousta doprovodných aktivit, otevřených stánků, občerstvení z karlínských kaváren a restaurací i hudební zážitky. Vystoupí totiž kapely Pískomil se vrací, Circus Ponorka nebo skvělí The TAP TAP. Kompletní program najdete na http://etm.praha.eu/ 

Program, který bude ve znamení mezinárodního Dne bez aut, organizuje hlavní město Praha společně s Prahou 8. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility.
20.09.2018 - Akce - autor: press news - 128x

Související články

  1. Nejlepším městem pro cyklisty jsou letos Otrokovice
  2. Jak projet křižovatkou na kole správně a bezpečně?
  3. Může jet cyklista po přechodu pro chodce?
  4. Cyklista na chodníku: jak to vlastně celé je?
  5. Praha chce zlepšit ohleduplnost cyklistů, motoristů a chodců
  6. Brňané už díky Velonetu zhubli 80 kilo tělesného tuku
  7. Schwarzenegger a Sagan vyzývají k dojíždění na kole
  8. Sdílená kola v Praze levná jako MHD
  9. Velká jarní cyklojízda vyrazí 22. dubna ze čtyř směrů
  10. Co lidi motivuje k dojíždění do práce na kole? A co naopak brání?

Vlož svůj komentář:


Vyplň antispam nebo
Registrovat Facebookem

Recenze, zájezdy, bazar...

Reklama