Články

V Londýně si kolo můžete půjčit

V Londýně si kolo můžete půjčit

Na konci června tohoto roku byl v Londýně spuštěn systém samoobslužných půjčoven bicyklů. Setkal se s velkým zájmem, neboť během prvních deseti týdnů lidé podnikli milión výpůjček. A systém zvládnul i nápor během nedávné stávky zaměstnanců metra.


více

24.10.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: kolo ve městě londýn půjčovna kol

O životě messengera v Praze

O životě messengera v Praze

Petr Novotný je sice vyučený truhlář, ale vyrábět nábytek ho tolik nenaplňovalo. Před jedenácti lety tedy poprvé usednul na kolo a začal rozvážet po Praze zásilky. Dnes patří k nejlepším kurýrům v české metropoli a není tedy povolanější osoba, s níž bychom si mohli o tomto "cyklistickém" povolání popovídat.


více

22.10.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: messenger petr novotný

Skládací kolo v úpravě pro český trh

Skládací kolo v úpravě pro český trh

Speciální úpravou populárního modelu Dahon Vitesse D7 vznikl zcela nový model. Skládací kolo Dahon DD21 je určeno jen a pouze pro český trh. Úpravy kolo přizpůsobily pro podmínky českcýh silnic i lesních a polních cest.


více

21.10.2010 - O čem se mluví - Komerční článek - tagy: dahon skládací kolo

Inteligentní e-bike od Smartu

Inteligentní e-bike od Smartu

Společnost Smart, která je známá výrobou malého městského vozítka, není automobilkou v pravém slova smyslu. Potvrzuje to i fakt, že nyní tento výrobce vypustil do světa studii elektromobilu na dvou kolech. Ebike byl představen na probíhajícím autosalónu v Paříži.


více

19.10.2010 - Elektrokola - Tomáš Gladiš - tagy: elektrokola iphone smart

Co je fixed gear prozrazuje výstava

Co je fixed gear prozrazuje výstava

Ještě stále máte šanci navštívit v prostorách 66 Gallery a Botas Concept Store v Praze velmi vydařenou výstavu Pedal project - fixed gear. Výstava představuje kultury jízdy na kole s jediným převodem, která se stává fenoménem provázejícím světové metropole včetně Prahy.


více

18.10.2010 - Akce - Redakce - tagy: fixed gear výstava

Bikery táhne příroda a singletraily

Bikery táhne příroda a singletraily

Podle výzkumu, který nechala vypracovat Iniciativa pro horská kola v Německu (DIMB), milují tamní bikeři přírodu a jízdu po singletrailech. A celých 80 % z nich používá kolo jako prostředek k uvolnění a snížení stresu. Jde něco z výsledků přenést do české reality?


více

15.10.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: čemba dimb singletrail

Okolo střední Evropy za 55 hodin

Okolo střední Evropy za 55 hodin

Chtěl přestat kouřit. Teď je jedním z nejlepších ultramaratonců střední Evropy. Stanislav Prokeš zdolal v sedle svého kola dvanáct stovek kilometrů závodu Okolo střední Evropy za pětapadesát hodin. Co jej vede k tomu objíždět podobné trasy? A jak se na ně připravuje?


více

14.10.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: stanislav prokeš ultramaraton

Elektrokola v Evropě frčí

Elektrokola v Evropě frčí

Elektrokola jsou dnes čtvrtým nejrozšířenějším dopravním prostředkem na světě. V Evropě se vloni prodalo třičtvrtě miliónu elektrokol. V Německu, Francii, Švédsku, Itálii a Nizozemí představují elektrokola skoro polovinu obchodu s koly. Čeká podobný vývoj i český trh?


více

13.10.2010 - Elektrokola - Tomáš Gladiš - tagy: elektrokola

Výstaviště otevřelo brány

Výstaviště otevřelo brány

Mezinárodní cyklistický veletrh Bike Brno byl ve čtvrtek 7. října slavnostně zahájen. Co zajímavého zatím přinesl? A má smysl jej ještě během víkendu navštívit?


více

09.10.2010 - O čem se mluví - redakce - tagy: bike brno 2010

Festival Cyklocestování o víkendu v Brně

Festival Cyklocestování o víkendu v Brně

Dlouhotelým cílem festivalu, který je prvním ryze cyklocestovatelským festivalem na území České republiky a Slovenska, je prezentovat známé i neznámé cestovatele a turisty na kole. Je příležitostí předat si cenné rady, zkušenosti i zajímavé zážitky formou cestovatelských besed s promítáním, workshopy či diskuzemi.


více

07.10.2010 - Akce - redakce - tagy: cyklocestování bike brno 2010

Novější články:

Starší články:

Stránkování

Recenze, zájezdy, bazar...

Bazar

Vše pro děti / huynhdiemmi@gmail.com

Sua Cua Cuon

Jízdní kola / miroslavjuriga

Bicykel

Reklama