Články

Sevilla: cyklistické město

Sevilla: cyklistické město

Že je myšlenka nahradit auta ve městech jízdními koly nesmysl? Nikoliv! Příklad španělského města Sevilla utne řeči všech pochybovačů, neboť zde během tří let třetina řidičů automobilů přesedla do sedel bicyklů. Město je tak dokonalým vzorem dopravní konverze.


více

06.01.2011 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: kolo ve městě město sevilla doprava

Výstava připomene legendárního Coppiho

Výstava připomene legendárního Coppiho

Včera uplynulo jednapadesát let od smrti italského cyklisty a sportovní legendy Fausta Coppiho. Jeho život bude pod patronátem jeho rodiny a přátel v rodné vesnici Castellania připomínat výstava.


více

03.01.2011 - Akce - Tomáš Gladiš - tagy: výstava fausto coppi itálie

Sněžné kolo na vlastní kůži

Sněžné kolo na vlastní kůži

Jan Kopka pořádá i tuto zimu seznamovací a zážitkové kempy pro zájemce z řad cyklistů a dobrodruhů. Vydat se s ním můžete do Jizerských hor, dalekého Laponska a nebo na trať Šediváčkova longu. O materiál se starat nemusíte, propagátor bikování ve sněhu kola i potřebné vybavení půjčuje. Chce to jen odvahu.


více

01.01.2011 - Akce - redakce - tagy: zima snowbike jan kopka sníh

Štybar opět vítězí

Štybar opět vítězí

Po třítýdenním výpadku způsobeném zraněním kolene se český cyklokrosař znovu vrátil na závodní tratě. Po dvou třetích místech se již mistr světa Zdeněk Štybar dočkal vítězství - včera vyhrál v belgickém Bredene závod Sylvestercross, což je s blížícím se mistrovstvím světa nadějné.


více

31.12.2010 - Sport - Tomáš Gladiš - tagy: cyklokros zdeněk štybar

Hodinky pro fanoušky „Kuřete“

Hodinky pro fanoušky „Kuřete“

Fandíte silniční cyklistce a sledujete Tour de France? Jistě si vzpomenete na dánského cyklistu Michaela Rasmussena, který se vrátil k závodní cyklistice v barvách nového týmu. Jeho sponzor Christina Watches uvádí na trh hodinky limitované edice, které oslavují největší momenty Rasmussenovy kariéry a zároveň mají získat prostředky pro fungování týmu.


více

29.12.2010 - Sport - redakce - tagy: silniční cyklistika

I zrakově postižení mají rádi cyklistiku

I zrakově postižení mají rádi cyklistiku

Umíte si představit, že byste jeli na kole s páskou přes oči? Že ne? Nevadí, pásku si z očí můžete sundat. Jsou ale lidé, kteří celý život žijí ve tmě, a zdálo by se, že cyklistika je jim zapovězena. Ale chyba lávky. Následující příběhy vás o tom přesvědčí.


více

27.12.2010 - O čem se mluví - Tomáš Gladiš - tagy: handicap

Seminář nastínil budoucnost Labské stezky

Seminář nastínil budoucnost Labské stezky

V Hradci Králové se 10. prosince uskutečnil seminář s názvem Zaostřeno na Labskou stezku. Sedmdesát účastníků semináře diskutovalo o budoucnosti stezky, která je jedním z nejdůležitějších turistických koridorů na území celé Evropy.


více

24.12.2010 - O čem se mluví - Tisková zpráva - tagy: cyklostezky labská stezka

Rozhovor s Janem Kopkou o snowbiku

Rozhovor s Janem Kopkou o snowbiku

V předvánočním shonu jsme na chvíli zadrželi Jana Kopku, propagátora jízdy na snowbiku - speciálním kole určeném do sněhu a zimy. V krátkém rozhovoru jsme se vrátili k jeho zkušenostem se závodem napříč zasněženou Aljaškou, který vyhrál, i o tom, co to vlastně snowbike je a jaké akce pořádá pro zvědavce z řad cyklistů.


více

23.12.2010 - Slavní a kolo - Tomáš Gladiš - tagy: zima snowbike jan kopka sníh

Bláto, led a sníh: to je cyklokros

Bláto, led a sníh: to je cyklokros

Máte pocit, že v zimě patří kolo do sklepa? To se pletete. Zatímco většině cyklistů sezóna končí, cyklokrosařům začíná a nezastaví je ani plískanice, mrazy nebo sněžení. Vrcholem je tradičně lednové mistrovství světa. A my vám dnes tuto atraktivní disciplínu představíme detailněji.


více

20.12.2010 - Sport - Tomáš Gladiš - tagy: cyklokros štybar

IKEA rozdává zaměstnancům kola

IKEA rozdává zaměstnancům kola

Americké zastoupení švédské nábytkářské firmy IKEA překvapila více než dvanáct tisíc svých zaměstnanců praktickým vánočním dárkem. Díky němu mohou zaměstnanci firmy jezdit do práce na zbrusu novém kole. Co k tomu firmu vedlo?


více

18.12.2010 - O čem se mluví - redakce - tagy: vánoce

Novější články:

Starší články:

Stránkování

Recenze, zájezdy, bazar...

Reklama